Премиерлига

Стивен Џерард го победи својот поранешен тренер (ВИДЕО)

Астон Вила со пресврт успеа да го победи Лестер со 2-1, Стивен Џерард го надмудри неговиот поранешен тренер Брендан Роџерс. 

Натпреварот почна одлично за Лестер, тие поведоа со гол на Барнс во 14. минута.
 
Но нивната радост не траеше долго, Конса во 17. минута со глава реализираше за 1-1.
 
По девет минути игра во второто полувреме, Конса постигна и втор гол овојпат за пресврт и победа од 2-1. 

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе