Напаѓачот се врати во Лондон да биде покрај семејството

Стерлинг само под еден услов ќе се врати на мундијалот во Катар

Рахим Стерлинг го напушти кампот на Англија и се врати на „островото" откако неговиот семеен дом беше мета на вооружени крадци, напаѓачот ќе се врати на мундијалот во Катар само доколку неговото семејство се чувствува безбедно.

Рахим Стерлинг го пропушти натпреварот против Сенегал поради лични причини, а ќе биде под голем знак прашалник и за дуелот со Франција во четвртфиналето во сабота.

Напаѓачот го напушти кампот на Англија и се врати на „островото“ откако неговиот семеен дом во Лондон беше мета на вооружени крадци.

Последните извештаи велат дека Рахим Стерлинг им се доверил на пријателите и им кажал дека ќе се врати на мундијалот во Катар само под еден услов.

Тој прво сака да се увери дека неговото семејство е 100% безбедно, за потоа да се качи во авион и повторно да им се придружи на „трите лава“.

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе

Деновиве адвокатот Тортевски во дебатна емисија рече дека немаме критична маса за држава. Не знам дали е така, но изгледа немаме критична маса за сериозни дебати и дијалози во општеството. 

повеќе

Светска банка проценува дека за секој долар инвестиран во здравството, државата има бенефит од 4 долари во смисла на зголемена економска продуктивност.

повеќе