Инциденти по дербито на Максимир

Стефан Ристовски тргна да се тепа со играч на Хајдук, Атанасов го смируваше (ВИДЕО)

Хајдук со 2-0 го победи Динамо Загреб на Максимир, а по последниот судиски свиреж имаше голема нервоза кај домашните фудбалери. 

Фото: 24сата.хр
Тројца македонски репрезентативци беа дел од големото дерби, Адеми и Ристовски од Динамо Загреб и Јани Атанасов од Хајдук.
 
Според „24 сата“, по последниот судиски свиреж, во мешаницата која настана, Стефан Ристовски тргнал да се тепа со играч на Хајдук и се обидел да му удри шлаканица, но Јана Атанасов го задржал и го смирувал.
 

Легенда под Главна слика

Фото: 24сата.хр

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе