Можен трансфер на Македонецот

Стефан Ристовски е мета на клуб од Бундеслигата

Десниот бек на македонската репрезентација и Спортинг Лисабон, Стефан Ристовски е мета на германскиот клуб Волфсбург кој подготвува понуда за неговите услуги. 

Волфсбург бара решение за десната бековска позиција и на нивната листа со желби се нашол токму Стефан Ристовски.
 
Германскиот клуб подготвил и понуда, се шпекулира дека тие нудат четири милиони евра. Засега нејасно е дали оваа понуда е прифатлива за Спортинг Лисабон или португалскиот клуб ќе бара повисока сума.

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе