Квалификации за ЕП 2020

Ставрев ќе му суди на светскиот шампион Франција

Најдобриот македонски судија, Александар Ставрев е делегиран да го суди натпреварот од квалификациите за ЕП 2020 меѓу Молдавија и Франција.

Ставрев по втор пат ќе суди натпревар на Франција, првиот пат беше против Луксембург во 2017 година, а сега во петок на 22. март ќе ја дели правдата на дуелот меѓу Молдавија и Франција.
 
На Ставрев ќе му помагаат Марјан Кировски, Дејан Костадиновски и Димитар Мечкаровски.
 

Демонизирањето на Исламот и неговото постојано поврзување со тероризмот е загрижувачка појава во светот, а и на Балканот.

повеќе

Последните искричења во меѓународниот поредок ја прават нејасна агендата за евроатлантски интеграции на регионот која претставува неопходен услов за долгорочна стабилност на Западен Балкан.

повеќе

Очигледно во градењето на македонското општество заборавивме да ја промовираме правдата како негова примарна цел.

повеќе