Неколку минути пред голот на Рашфорд

Среќното ливче на Жозе Мурињо (ФОТО)

Неколку минути пред Рашфорд да го постигне победничкиот гол за Манчестер јунајтед против Андерлехт, Жозе Мурињо ја побара среќата на необичен начин, извади од џебот ливче и го бакна.

Манчестер јунајтед синоќа извојуваше тешка победа над Андерлехт, победувајќи со 2-1 дури во продолжението.
 
Натпреварот не се одвиваше најдобро за Мурињо, неговиот тим се мачеше на теренот, а дополнителна главоболка му донесоа повредите на Рохо и Ибрахимовиќ.
 
Само некоја минута пред Рашфорд да го постигне победничкиот гол, Мурињо беше уловен од фотографите како од џебот вади некое ливче и го бакнува.
 
Португалецот, а и многумина може да веруваат дека токму тоа среќно ливче им ја донесе победата на Манчестер јунајтед.
 
 
 

Сите овие промашувања на Груевски имаат едно заедничко - дирекно ја загрозија државноста на Република Македонија.

повеќе

Во САД и во многу европски земји, просечните плати стагнираат, и покрај тоа што многу од економиите закрепнаа од финансиската криза од 2008 година.

повеќе

(Полемика: „Стратегија за прашањето на користење на уставното име на Република Македонија во ООН“, Игор Јанев, МКД.мк, 11 ноември 2017)

повеќе