Неколку имиња се на менито

Средба Лапорта-Мендеш, се разговара за шокантен трансфер на Роналдо на Камп Ноу?!

Претседателот на Барселона, Жоан Лапорта вечерва се сретнал со Жорж Мендеш, според пишувањата на АС, една од темите на разговор е шокантен трансфер на Кристијано Роналдо на Камп Ноу.

Жоан Лапорта вечерва во Барселона се сретнал со Жорж Мендеш, за темата на разговор може само да се нагаѓа.

Франсиско Тринкао, Нико Гонзалез и Бернардо Силва се имињата за кои пишуваат најголемиот дел од медиумите.

Но АС шпекулира со шокантен трансфер и вели дека претседателот на Барса и агентот разговараат за преселба на Кристијано Роналдо на Камп Ноу.

Весникот додава дека Жоан Лапорта уште минатото лето опипувал терен за ангажман на ЦР7, но тешката финансиска состојба на клубот спречила посериозни преговори.

Работите во Македонија забегаа до тој степен што за нив мора да се пишува отворено, „револуционерно“.

повеќе

Минатата недела во јавноста се актуелизираше дискусијата за концептот на даночната реформа.

повеќе

Војната во Украина ја разоткри вистината за Русија, но и вистината за Европа. 

повеќе