Македонецот на одличен начин се врати

Спировски со прекрасен гол имаше кам-бек на терените по 10 месеци пауза (ВИДЕО)

Стефан Спировски ги имаше првите минути по 10 месеци пауза и се врати на терените со прекрасен гол за Ференцварош на гостувањето кај Академија Пушкаш.

Фудбалерот од средниот ред долго време беше надвор од стројот поради повреда на коленото, и денеска ги одигра првите минути по ноември 2018 година.

Стефан Спировски на одличен начин се врати на терените и постигна прегласен гол за Ференцварош на гостувањето кај Пушкаш Академија. Тој без многу размислување пласираше од далечина и го матираше подизлезениот голман на домаќините за водство од 0-1.

Сепак, мечот не заврши добро за Македонецот и Ференцварош. Акдемија Пушкаш во продолжението направи комплетен пресврт и на крајот славше со убедливи 4-1.

Бидејќи знаеме да се перчиме со секој што потекнал од нашиве простори, дури и до илјадито колено наназад (од Аминта III до Симона Халеп), јас ќе ја искористам приликава за да се погордеам со македонските гени на еден извонреден музичар: Васил Хаџиманов.

повеќе

Коста Абрашевиќ, Гоце Делчев... и десетици илјади современици кои потпишале дека „по род се...", за да можат да патуваат и да работат во ЕУ државите.

повеќе

Наместо ефтини штосови на прес конференциите на СДСМ, ВМРО и ДУИ, на кои во несвест паѓаат само  партиските послушници, нивните лидери треба да одговорат на конкретни прашања.

повеќе