Македонските репрезентативци се во добра форма

Спировски и Николов постигнаа голови на македонското дерби во Унгарија (ВИДЕО)

Стефан Спировски и Бобан Николов постигнаа погодоци во денешниот дерби дуел меѓу Ференцварош и МОЛ Види кој заврши нерешено 2-2. 

Македонските репрезентативци, Стефан Спировски и Бобан Николов имаа меѓусебна пресметка во унгарското првенство која заврши нерешно.
 
Нашите фудбалери беа едни од главните актери на теренот откако и двајцата успеаа да се запишат во листата на стрелците.
 
Спировски погоди прв кога во 14. минута се најде на вистинското место и му донесе водство на Ференцварош од 1-0, а Бобан Николов реализираше надвор шеснаесетникот во 44. минута за намалување на 2-1. До крајот на мечот МОЛ Види даде уште еден гол за конечни 2-2.
 
Двајцата наши фудбалери ги одиграа сите 90 минути.
 
 

Зголемувањето на цените на храната се случува од причини кои се многу посложени отколку зголемувањето на другите цени, така што справувањето со тие причини бара различни стратегии. 

повеќе

Оние кои што најмногу сакаат карикатури засновани на црн хумор, имале највисоки мерки на вербалните и невербалните тестови на интелигенција, односно потребна е извесна интелигенција, добро расположение и смиреност да се препознае и ужива во црниот хумор, покажуваат истражувањата.

повеќе

Засега нема причина за паника, но треба внимателно да му пристапиме на наративот дека омикрон предизвикува лесна форма на КОВИД-19 која побрзо ќе доведе до крај на пандемијата.

повеќе