Започнува нова авантура

Спировски две години во Хапоел Тел Авив, Македонецот ќе има плата од 150.000 евра по сезона

Стефан Споровски утрово ги поминал редовните лекарски прегледи со Хапоел Тел Авив и ставил потпис на двегодишен договор, ова попладнево го пренесоа медиумите од Израел.

Стефан Спировски става крај на авантурата во Ференцварош и кариерата ќе ја продолжи во Израел, репрезентативецот на Македонија од денеска е нов член на Хапоел Тел Авив.

Како што пренесуваат медиумите, фудбалерот од средниот ред утрово ги поминал редовните лекарски прегледи и со раководството на клубот си подал рака за двегодишен договор.

Одредени извештаи велат дека Стефан Спировски ќе заработува 150.000 евра годишно плус бонуси, но има и стории кои велат дека неговата плата ќе биде 160.000 евра, а тој добил и премија од 20.000 евра за потпис на документите.

Поентата на глобализмот е максимално економско вмрежување во десетици економски сојузи на секоја држава.

повеќе

Социјалниот маркетинг веднаш би можел ефективно да придонесе во напорите против нееколошкото однесување во нашата земја.

повеќе

Античкиот грчки филозоф Хераклитус, кој живеел пред Сократ, Платон и Аристотел, е авторот на често користената поговорка „панта реи“ (Panta rei), односно, во превод, поедноставено: ,„сѐ тече, сѐ се менува, ништо не останува исто, нема апсолутна вистина и единствена реалност е повеќегодишно движење“.

повеќе