Чекањето вредеше

Спектакуларен гол со ножички на Велбек, чекаше на погодок од август 2018 (ВИДЕО)

Дани Велбек го постигна својот прв гол во Премиерлигата од август 2018 година, напаѓачот даде фантастичен гол со ножички. 

Конечно Велбек се израдува на гол, му донесе водство на Ватфорд против Норич со прекрасен гол.

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе