Серија А

Специја го победи Милан, Интер добива нова шанса да се качи на врвот (ВИДЕО)

Милан го одигра најлошиот меч оваа сезона и со 2-0 загуби на гостувањето кај Специја, ништо од рекордите на Ибрахмовиќ. 

На Ибра му беше потребен гол за да собори два рекорди, но не само што тоа не се случи, туку Милан го загуби натпреварот на кој влезе како голем фаворит.
 
Специја го надигра Милан и сосема заслужено ги освои трите бода.
 
Резултатот го отвори Маџиоре во 56. минута, а конечните 2-0 ги постави Бастони со прекрасен гол од далечина во 67. минута.
 
Ако утре Интер го добие дербито против Лацио ќе го симне Милан од врвот во Серија А.

Ако не се претвориме во систем на вакцинални касти („Тргни ги твоите Астразенека-шепи од мојот Фајзер-дедо“), може да застраниме кон вакцинални пасоши со сомнителна валидност („Врвката на оваа пропусница не е во нијанса одобрена од СЗО!“).

повеќе

Освен неколку изолирани обиди, повеќето луѓе не реагираат кај институциите и не бараат одговорност. 

повеќе

Отворено писмо до претседателот Пендаровски и  академска фела во Македонија.

повеќе