Серија А

Спалети има само пофалби за Елмас

Лучијано Спалети го пофали Елиф Елмас кој беше асистент за победничкиот гол на Наполи против Торино.

Наполи има идеално отворање на сезоната, осум победи од осум натпревари. Синоќа со 1-0 го победија Торино, а Елмас имаше асистенција со грб за победничкиот погодок на Осимен.

По триумфот, Спалети ги пофали и двајцата фудбалери.

„Можеби некои играчи потфрлија на овој меч, но добро е што имаме квалитетни фудбалери на клупата. Осимен е силен и голем работник, а Елмас е исклучително момче кое влегува со голем ентузијазам, поминува километри дури и кога не ее потребно. Тоа е одлична работа“, изјави Спалети.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе