Откако го сруши Милан на Сан Сиро

Спалети: Елмас е играч кој може сè да направи, тој веќе е шампион (ФОТО)

Елиф Елмас е во центарот на вниманието откако синоќа го реши големото дерби меѓу Милан и Наполи.

Во третата година од својот престој во Наполи, Елмас ја игра својата најдобра сезона. Младиот македонски фудбалер напредува, созрева и почнува да блеска во сиот свој потенцијал.

Големи заслуги за тоа има и тренерот Лучијано Спалети кој има голема доверба во Елмас.

По вчерашниот меч против Милан, Спалети го испофали Елмас.

„Елмас е играч кој може сè да направи, тој веќе е шампион“, рече Спалети, а изјавата во пост на социјалните мрежи ја пренесе „Газета дело Спорт“.

(Насловот е на турски со причина, во превод, „писмо или револвер“.)

повеќе

Со фактот што Европа продолжува да плаќа милијарди долари за рускиот гас секој месец, таа и понатаму игра онака како што свири Кремљ, покажувајќи на тој начин дека е заробеник на сопственото задоволство.

повеќе

Грејната сезона заврши во месец април како и секоја година, но последнава беше со многу проблеми кои произлегоа од енергетската криза, од војната во Украина и генерално од светската економска криза.

повеќе