Полицијата имала разбирање па ја пуштиле со опомена

Сопругата на Колашинац уапсена на аеродром во Лондон, носела оружје

Медиумите од Англија пишуваат дека сопругата на Сеад Колашинац е девојката која била уапсена на аеродром во Лондон за шверцување оружје, полицијата имала разбирање па таа поминала со опомена наместо затвор.

Синоќа беше објавено дека сопруга на познат фудбалер од Премиерлигата била фатена како шверцува оружје на аеродромот „Бигин хил“ во Лондон. Таа пристигнала со приватен авион, не пријавила ништо, но кога била извршена контрола, полицијата пронашла пиштол за зашеметување. 

Медиумите од Англија сега појаснуваат дека се работело за Бела Колашинац, сопруга на левиот бек на Арсенал, Сеад Колашинац. 

За ваков престап, може да се добие затворска казна од шест месеци, но полицијата имала разбирање па таа поминала со опомена. 

Сеад Колашинац заедно со Месут Озил беа мета на крадци и имаа сериозни проблеми и закани по нивните животи. По овој инцидент, Бела Колашинац од страв избега во Германија, таму го набавила пиштолот за зашеметување за сопствена заштита и извадила дозвола за носење. 

Сепак, таа не знаела дека во Велика Британија е илегално да се носи ова оружје. Кога и било соопштено дека прави сериозен прекршок, таа се расплакала.

Кога ќе заврши пандемијата, очекувајте државите да се вратат со поголема власт и поголем легитимитет.

повеќе

Откако не успеа во приказот на Мицкоски како екстензија на Груевски и на опозицијата како „анти-западна“, со изјавите неделава Заев покажува дека негов рецепт за изборна победа е само што помала излезност без учество на опозицијата.

повеќе