Бруно Фернандеш го одигра последниот меч за Спортинг

Солзи кои значат трансфер во Манчестер јунајтед (ВИДЕО)

Бруно Фернандеш е пред трансфер во Манчестер јунајтед, како потврда за тоа е и неговото однесување на синоќешниот пријателски меч против Валенсија.

Спортинг Лисабон синоќа играше пријателски меч против Валенсија кој го загуби со 2-1, а капитенот Бруно Фернандеш се расплака.
 
Се верува дека ова се солзи поради тоа што за последен пат го облече дресот на Спортинг Лисабон, веројатно е договорен трансферот во Манчестер јунајтед.
 
Се уште нема ништо официјално, но англиските медиуми пишуваат дека двата клуба си подале рака за сума околу 60 милиони фунти.
 
Бруно Фернандеш имаше фантастична сезона која го привлече вниманието на повеќе клубови, изгледа во следната ќе го носи дресот на Манчестер јунајтед.

Нема пазар доколку нема информации. Дајте ги информациите за пазарот на грозје.

повеќе

Овој термин, без исклучок го употребуваат сите партии кога се во опозиција. СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, Алијанса за Албанците, ДПА...

повеќе