Моменти за паметење

Солзи и многу емоции: Како реагираше мајката на Роналдо по погодокот на нејзиниот син (ФОТО)

Мајката на Кристијано Роналдо, Долорес Авеиро попладнево беше на трибините на Олд Трафорд за да го проследи второто деби на нејзиниот син во дресот на Манчестер јунајтед, емоциите беа преголеми кога ЦР7 ја затресе мрежата.

Кристијано Роналдо против Њукасл истрча повторно во дресот на „ѓаволите“ и не му требаше многу да се запише во листата на стрелците. На крајот од првиот дел, ЦР7 прв дојде до една одбиена топка и ја затресе мрежата на гостите за огромна радост на публиката.

На Олд Трафорд беше и неговата мајка, Долорес Авеиро, која регираше емотивно на голот на нејзиниот син.

Tреба да ја прифатиме технологијата, наместо да се плашиме од неа, а и игрите се дел од тој процес. 

повеќе

Moжно ли е стотици кандидати за градоначалници три недели да ветуваат, а никој да не каже од каде средства за таа намена т.е. никој да не го спомене зборот децентрализација кој претставува клуч за било какво ветување?

повеќе

Капиталното дело на Танас Вражиновски „Македонска народна митологија“, упатува на потребата нашата наука постојано да се враќа на извориштата на македонската култура и писменост, создавани од светите браќа Кирил и Методиј и од нивните ученици и следбеници, светите Климент и Наум Охридски. 

повеќе