Манчестер јунајтед

Солскјер го моли Погба да остане уште една сезона во Јунајтед

Оле Гунар Солскјер очајно посакува Пол Погба да остане уште една сезона во Манчестер јунајтед и ќе го замоли да го направи тоа.

Погба сака да си оди од Манчестер јунајтед ова лето, Реал Мадрид и Јувентус се опциите каде би заминал.

Но, информациите од Англија велат дека тренерот Оле Гунар Солскјер очајно посакува да го задржи Погба и следната сезона.

Тој ќе го замоли Французинот да остане уште една година на Олд Трафорд а потоа многу полесно ќе го пуштат да си замине, за значително помала сума од таа која ја бараат сега.

Се верува дека Погба ќе го одбие ваквиот предлог, тој не е среќен што воопшто замина во Австралија на подготовки со Манчестер јунајтед, сака колку што е можно побрзо да се реши неговото прашање.

Синоќа во тренинг базата во Австралија имаше и вербална расправија меѓу Погба и Лингард, што ја покажува нервозата на Французинот и неговата актуелна состојба.

Во меѓувреме неговиот агент Мино Рајола работи на трансфер, како што е познато тој сака да го извади максимумот и за себе и за Погба па понекогаш долго траат зделките во кој тој е вклучен но на крајот успешно завршуваат.

Едно современо демократско општество се разликува од тоталитарното токму по тоа што јавната критика е основно полемичко право и должност на медиумите.

повеќе

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе