Прв тренер на Јунајтед со ова признание по Сер Алекс Фергусон

Солскјер е најдобар тренер во Премиерлигата за месец јануари

Оле Гунар Солскјер ја доби наградата за најдобар тренер во Премиерлигата за месец јануари, тој е првиот стратег на Манчестер јунајтед кој добива вакво признание по Сер Алекс Фергусон во 2012 година.

Манчестер јунајтед немаше пораз во јануари, победи на три од четири меча, против Њукасл, Тотнем и Брајтон, додека ремизираше против Барнли, тоа е и единственото реми на Солскјер откако стана тренер на тимот.
 
„Ова е големо признание. Тоа е заслуга на тимот, играчите го направија тоа. Но ја не се вртам назад и да велам горд сум на ова или на она, никогаш не гледам така на работите. Секогаш одам напред и не застанувам додека поглавјето не заврши“, вели Солскјер.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе