Манчестер јунајтед

Солшер се смее на пишувањата за негов отказ: Тоа се чисти лаги

Оле Гунар Солшер се смее на последните пишувања на англиските медиуми дека после дуелите со Тотнем и Манчестер Сити може да добие отказ. 

Утринава се појавија стории кои тврдеа дека Солшер на своите фудбалери им рекол дека ако не остварат резултати против Тотнем и Манчестер Сити може тој да добие отказ.
 
На денешната прес конференција Солшер се смееше на таквите пишувања.
 
„Понекогаш се смеам кога ќе прочитам стоии за тоа што сум кажал јас или мојот стручен штаб. Ако ништо друго барем знам дека изворот за кои сите зборуваат не е извор, тие само измислиле лаги“, вели Солшер.
 
Во изминатите две недели друри тројца тренери на Премиерлигаши добија отказ, Маурисио Покетино, Унаи Емери и Кики Санчез Флорез. Сите типуваат дека Солшер е следниот кој ќе ја загуби работата.
 
Манчестер јунајтед утре го пречекува Тотнем, Мурињо се враќа на Олд Трафорд. А викендов што следи „црвените ѓаволи“ му гостуваат на градскиот ривал Манчестер Сити.

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе