Се спрема чистка на Олд Трафорд

Солшер на шест играчи ќе им ја покаже излезната врата од Манчестер јунајтед

Оваа недела Оле Гунар Солшер ќе одржи состанок со шест фудбалери на кои нема да смета во остатокот од сезоната, пишува „Дејли Мејл".

Солшер сака да го исчисти составот од играчи на кои нема да смета со цел да има простор за нови засилувања во летниот преоден рок.

Тој составил листа од шест фудбалери кои сака да го напуштат клубот во јануари без разлика дали тоа ќе биде позајмица или перманентен трансфер.

На листата се наоѓаат Фил Џонс, Маркос Рохо, Серхио Ромеро, Даниел Џејмс, Џеси Лингард и Брандон Вилијамс.

Во наредните денови треба да пристигне и новото засилување на Манчестер јунајтед, Амад Диало кој доаѓа од Аталанта.

Реакцијата на семејството и блиските во однос на пандемијата е пресуден фактор кој влијае на емотивната состојба, размислувањата и однесувањето на младите.

повеќе

Можеби по нас ќе дојдат некои нови клинци што прегрнати ќе го слушаат мртвиот Џоле и ќе го разберат подобро отколку што го разбравме ние на кои со години жив на глуви уши ни пееше за љубовта.

повеќе

За државата Македонија, Македонците се посебен народ со повеќевековна традиција, кои зборуваат, творат, се радуваат и тагуваат на македонски јазик, веќе со векови, во и надвор од територијата на нашата држава.

повеќе