Солшер конечно дочека да му врати на Мурињо

Оле Гунар Солшер го дочека моментот за да му врати на Жозе Мурињо за да врати на критиките од Португалецот. 

Солшер молчеше на тврдењата на Мурињо во септември дека Манчестер јунајтед стана полош од минатата сезона. Португалецот во една ситуација рече и дека е тажно да се гледа падот на клубот кој го отпушти во декември 2018 и на негово место го донесе Солшер.
 
Со новите засилувања од зимскиот преоден рок, Манчестер јунајтед ја крена формата, Солшер повторно не знае за пораз, па за него дојде вистинското време да му врати на Мурињо.
 
Додека Мурињо јавно се жали за загубата на Хари Кејн, Сон и сега Бергвин, Солшер исто се справувашњ со загуба на играчи како Рашфорд и Погба. 
 
Да, но јас не зборам за нив двајца, нели?“, изјави Солшер на начин со кој го „пецна“ Мурињо.
 
„Јас сакам да се фокусирам на оние кои се фит и кои ги имам на располгање“.
 
„Тоа е шанса за нови фудбалери да влезат во тимот. Дел од оваа игра е дека ќе имате повреди“.
 
„Ние одлично ја менаџиравме ситуацијата без некои од нашите најдобри фудбалери оваа сезона“.
 
„Не е се во тактиката, се работи за фудбалерите и за одличниот сручен штаб кој го имам“.
 
„Ние седнуваме и имаме добри дискусии пред натпреварите. Имам фолозофија и мислам дека е вредна за овој клуб“.
 
„Јас сум „Црвен“ и мислам дека знам што му треба на клубот“.
 
Тотнем и Манчестер јунајтед требаше да играат во недела, но Премиерлигата е суспендирана поради коронавирусот. 

Практичната имплементација на владината стратегија „едно општество за сите“, која на хартија има добри намери, е засенета од неуспешната борба против корупцијата и организираниот криминал.

повеќе

Веќе четврта деценија штом општеството се фокусира на македонско-бугарските или македонско-албанските односи, на улиците излегуваат навивачките групи со навредливиот репертоар. Спонтано? Ајде, Ве молам.

повеќе

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да ги покаже демократските капацитети и зрелоста очекувани од граѓаните.

повеќе