Манчестер јунајтед

Солшер го потврди трансферот на Санчез во Интер, легендарната 7ца на Јунајтед ќе биде на грбот на Санчо

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер потврди дека Алексис Санчез ќе потпише перманентен договор со Интер.

Тоа што претходно го најави Бепе Марота, сега го потврди и Солшер, Санчез наскоро ќе го официјализира перманентниот трансфер во Интер.

„Можам да потврдам дека тој се согласи и ние се согласивме. Тоа е добар трансфер за него. Му посакуваме се најдобро. Тој е голем фудбалер. Од некои причини ние не го видовме најдоброто од Алексис, но тој е врвен професионалец и му посакуваме се најдобро“, изјави Солшер по вчерашната победа над ЛАСК.

Заминувањето на Санчез значи дека ќе се ослободи легендарниот број 7 во Манчестер јунајтед кој претходно го носеа Џорџ Бест, Брајан Робсон, Ерик Кантона, Дејвид Бекам и Кристијано Роналдо.

Тоа е бројот кој го носи Санчо во Борусија Дортмунд, па повеќе од сигурно е дека тој ќе ја земе тешката седмица кога ќе пристигне на Олд Трафорд.

Нивото на Советот на Центар никако да порасне и да покаже демократски капацитети и зрелост очекувана од граѓаните

повеќе

Historia magistra vitae est (Историјата е учителка на животот). Оваа латинска изрека ќе ги објаснува односите меѓу народите и нациите додека постои светот.

повеќе

Добро е, во прво време, г. премиер, да го поттикнете Вашиот министер за култура да најде погодна форма да се преобјави книгата „По повод најновиот напад на нашиот јазик“ од Конески, пишува професорот Атанас Вангелов во отворено писмо до премиерот Зоран Заев.

повеќе