Манчестер јунајтед

Солшер: Го добивме тоа што го заслуживме

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солшер смета дека тие не заслужиле да победат против Саутемптон и резултатот иако е болен за нив е реален. 

Манчестер јунајтед прими гол во 96. минута и одигра 2-2 на свој терен против Саутемптон.
 
„Таков е фудбалот. Најлошо е кога ќе примите гол толку доцна, но се случуваат вакви работи. Треба да останеме силни и да се помириме, самите ние имаме победено многу пати на ваков начин“, вели Солшер.
 
„Ова e дел од процесот на учење, мислевме дека ги имаме трите бода, но останавме разочарани“.
 
„Сепак, мислам дека и не ги заслуживме трите бода. Саутемптон одигра навистина добро а ние тешко влегувавме во ритам“.

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе