Наместо отказ, пари за нови имиња

Солшер добива 70 милиони фунти за засилувања во јануари, но под еден услов

Манчестер јунајтед има доверба во Оле Гунар Солшер, „ѓаволите" се подготвени да му дадат 70 милиони фунти за засилувања во јануари но само доколку се во позиција да се борат за титулата.

Манчестер јунајтед освои само еден бод од последните три натпревари во Премиерлигата, па повторно се постави прашањето дали Оле Гунар Солшер е кадарен да ги врати „ѓаволите“ на шампионските патеки.

Многумина сметаат дека Норвежанецот треба да заработи отказ, но како што пренесуваат медиумите од Англија, раководството на „ѓаволите“ има доверба во стратегот.

Според пишувањата на Дејли Стар, не само што Оле Гунар Солшер нема да добие „клоца“, на располагање ќе има солидна сума за засилувања во јануари.

Манчестер јунајтед е подготвен да обезбеди 70 милиони фунти за нови имиња, но под еден услов, „ѓаволите“ ќе мора да бидат во позиција да се боарт за титулата во Премиерлигата.

Колку и да сакаме Украинците да добијат целосна правда, на ерата на славни војни, несомнени победи и чисти порази ѝ дојде крајот. 

повеќе

Македонскиот народ мора да ја заштити автокефалноста на својата Македонска православна црква - Охридска архиепископија, како еден од носечките елементи на неговиот идентитет, од сите загрозувања од Фанар, од СПЦ и другите меѓународни црковни и други чинители. Време е за нов Македонски црковно-народен собир, како во 1945 година.

повеќе

Сите политичари и безмалку сите новинари во Македонија, се со став дека нема или поточно не е можен план Б во преговарањето за влез во ЕУ со Бугарија.

повеќе