Наместо отказ, пари за нови имиња

Солшер добива 70 милиони фунти за засилувања во јануари, но под еден услов

Манчестер јунајтед има доверба во Оле Гунар Солшер, „ѓаволите" се подготвени да му дадат 70 милиони фунти за засилувања во јануари но само доколку се во позиција да се борат за титулата.

Манчестер јунајтед освои само еден бод од последните три натпревари во Премиерлигата, па повторно се постави прашањето дали Оле Гунар Солшер е кадарен да ги врати „ѓаволите“ на шампионските патеки.

Многумина сметаат дека Норвежанецот треба да заработи отказ, но како што пренесуваат медиумите од Англија, раководството на „ѓаволите“ има доверба во стратегот.

Според пишувањата на Дејли Стар, не само што Оле Гунар Солшер нема да добие „клоца“, на располагање ќе има солидна сума за засилувања во јануари.

Манчестер јунајтед е подготвен да обезбеди 70 милиони фунти за нови имиња, но под еден услов, „ѓаволите“ ќе мора да бидат во позиција да се боарт за титулата во Премиерлигата.

После речиси две години очигледно е дека менталното здравје на вработените е исто важно како и нивното физичко здравје. Сега повеќе од било кога, неопходен е силно развиен систем за управување со човечки ресурси.

повеќе

Јазикот е многу повеќе од структура на една реченица или граматика, јазикот е нашата историја, нашите обичаи и нашето наследство...

повеќе

Овој отпад, освен тоа што ја загадува животната средина, исто така предизвикува дефекти во машините, ги оштетува контејнерите и го спречува транспортот на друг отпад.

повеќе