Наместо отказ, пари за нови имиња

Солшер добива 70 милиони фунти за засилувања во јануари, но под еден услов

Манчестер јунајтед има доверба во Оле Гунар Солшер, „ѓаволите" се подготвени да му дадат 70 милиони фунти за засилувања во јануари но само доколку се во позиција да се борат за титулата.

Манчестер јунајтед освои само еден бод од последните три натпревари во Премиерлигата, па повторно се постави прашањето дали Оле Гунар Солшер е кадарен да ги врати „ѓаволите“ на шампионските патеки.

Многумина сметаат дека Норвежанецот треба да заработи отказ, но како што пренесуваат медиумите од Англија, раководството на „ѓаволите“ има доверба во стратегот.

Според пишувањата на Дејли Стар, не само што Оле Гунар Солшер нема да добие „клоца“, на располагање ќе има солидна сума за засилувања во јануари.

Манчестер јунајтед е подготвен да обезбеди 70 милиони фунти за нови имиња, но под еден услов, „ѓаволите“ ќе мора да бидат во позиција да се боарт за титулата во Премиерлигата.

Македонија може да ги задоволи потребите од електрична енергија ако на површина од 160 км2 постави соларни панели, а инвестицијата за тоа е 2,4 милијарди евра.

повеќе

Тешко е да се очекува дека ветото ќе биде туку-така тргнато. Дури и кога би се постигнал некаков договор, тоа би значело дека Македонија направила тешки и болни компромиси за да дојде до решение, имајќи ги предвид тврдите позиции на Бугарија.

повеќе

Лошите прогнози за инфлацијата и зголемувањето на цените на сите енергенси, не упатува кон еден заклучок - обновливите извори на енергија, заедно со вложувањето во самоодржливост и економијата на подарувањето сега се позначајни отколку кога и да е претходно.

повеќе