Примера

Солдадо во 92. минута ги разочара Леванте и Барди (ВИДЕО)

Со гол на Солдадо во судиското продолжение Гранада одигра 2-2 на гостувањето кај Леванте. 

Енис Барди од клупата го почна овој натпревар, во игра влезе дури во 82. минута кога неговиот тим имаше водство од 2-1, но во самиот финиш го испушти.
 
Моралес во 30. минута му донесе водство на Леванте, а Кенеди на две минути пред крајот на првиот дел израмни на 1-1.
 
Моралес во 67. минута постигна нов гол, за ново водство на Леванте, но Солдадо во 92. минута погоди за конечни 2-2.

Критики за тоа дека треба да се слушаат критики од членови, зошто е разрешен Стојко Пауновски, зошто Максим Димитриевски не е член на Централен одбор, беа искажани на последниот конгрес на СДСМ кој се одржа во неделата.

повеќе

Владите ширум светот имаат тенденција да ги следат своите национални интереси, наместо да следат глобално координиран пристап.

повеќе

СКСМ - комора на иднината, САП системите - иднина на македонскиот бизнис.

повеќе