Се брани со молчење

Соиграч на Пандев заврши во притвор, обвинет дека силувал девојка

Соиграчот на Горан Пандев, Маноло Портанова заврши во домашен притвор откако е обвинет дека заедно со уште неколку лица силувале 22 годишна девојка од Сиена.

Маноло Портанова од Џенова и две други лица се поставени во домашен притвор откако 22 годишна девојка ги пријавила за силување. Инцидентот се случил на домашна забава во Сиена, а под истрага се уште неколку лица, помеѓу кои и роднина на фудбалерот.

Едно од другите две лица кои се во домашен притвор признал дека имал сексуален однос со девојката но потенцирал дека се работело за согласен сексуален однос. Другото лице и Маноло Портанова во моментов го користат правото да не одговараат на прашањата од обвинителството.

Маноло Портанова, кој е син на поранешниот фудбалер Даниеле Портанова, помина неколку години во школата на Јувентус за на почетокот од годинава да ја напушти „старата дама“ и да се пресели во Џенова за 10 милиони евра, плус додатни 5 милиони евра.

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе

ДУИ, која по конфликтот го вееше албанското црвено - црно знаме, потоа синото, на следните избори ќе го вее зеленото.

повеќе