Леванте

Соиграч на Барди е уапсен поради изнуда на пари!

Соиграчот на Барди, Антонио Гарсија Тоњо е уапсен поради обвинување за изнуда на пари. 

Шпанските медиуми јавуваат дека во акција на полицијата се уапсени седум лица, а еден од нив е играчот на Леванте, Тоњо.
 
Обвинението е изнуда на пари. Нејасно е зошто фудбалерот кој во средата потпиша нов договор со Леванте, бил дел од еден ваков криминален настан. Наскоро се очекуваат повеќе детали.
 
Во меѓувреме Леванте се јави со соопштение во кое му дава поддршка на својот фудбалер.
 
„Во врска со информациите за апсењето на Тоњо, а со оглед дека судската постапка е во тек, клубот мора да се согласи на тајност. Ќе му дадеме поддршка на него и неговото семејство, без разлика на случувањата во иднина. Не сме запознаени со деталите поради кои фудбалерот мораше да биде затворен“, гласи соопштението на клубот.

Би било добро роднините да не бидат жртви и да има повеќе повици кон роднините – функционери.

повеќе

Oд човекот кој успеа со сосема нова партија да го наруши целовековниот монопол на ПАСОК и Неа демократиа на грчката политичката сцена, може да се очекува буквално сѐ.

повеќе

Останува да видиме дали овој состав на Судот, кој дефинитивно е кадровски и професионално најслаб во досегашната наша државно-правна историја по осамостојувањето, ќе смогне сили за конечно да го пресече Гордиевиот јазол околу вака шверцуваната двојазичност.

повеќе