Да не му текне пак да доцни на тренинг

Со Германците нема шала, Дортмунд го принудил Санчо да трча на пороен дожд, тинејџерот платил и 100.000 евра

Џејдон Санчо заработи тројна казна за тоа што доца се врати по должноста со Англија, тинејџерот не само што беше изоставен од тимот, тренирал сам и трчал еден час на пороен дожд а платил и казна од 100.000 евра.

Тинејџерот важи за голема ѕвезда и многумина очекуваат во иднина тој да биде продаден за стотина милиони евра, но Борусија Дортмунд не толерира недисциплина.

Џејдон Санчо по обврските со Англија во квалификациите за Европското првенство, се вратил во Дортмунд еден ден подоцна од договореното.

Па тој веќе беше суспендиран и изоставен од тимот за мечот со Борусија Менхенгладбах. Но медиумите од Германија сега откриваат дека санкцијата била далеку поголема.

Офанзивниот фудбалер бил приморан во саботата сам да тренира, еден час трчал околу теренот додека врнело, и тоа додека имало пороен дожд. Џејдон Санчо исто така бил удрен по џебот и платил казна од 100.000 евра.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе