ПМФЛ

Со деби гол на Коџо, Македонија ЃП ги освои трите бода против Силекс

Новото засилување на Македонија Ѓорче Петров, Мавунио Коџо го постигна единствениот гол на мечот против Силекс и донесе важни три бода. 

Македонија Ѓорче Петров дојде до целиот плен против Силекс откако на свој терен победи со 1-0.
 
Единствениот погодок беше постигнат во 20. минута кога по една убава акција Коџо ја затресе мрежата и донесе три бода. Тоа беше негов прв погодок во дресот на Македонија ЃП.
 
Утре на програмата се преостанатите шест натпревари, Беласица - Академија Пандев, Пелистер - Борец, Шкендија - Ренова, Шкупи - Работнички, Вардар - Струга ТЛ.

Опседнатоста со лесна и брза заработувачка, завидливоста и љубомората кон побогатите, невидената мрзливост комбинирана со желбата за убав и прилично ситуиран живот, од Македонците создаде зомбизирани суштества кои лутаат низ времето и просторот, без патоказ и без изграден вредносен ориентир по кој ќе се водат низ животот.

повеќе

Иако новогодишните честитки во јануари оваа година, беа најчесто за здравје и со желба за „старото нормално“, првите три месеци од 2021 година не навестуваат крупни промени околу тоа кој ќе биде повторно најизговорениот збор и во периодот кој претстои. 

повеќе