ПМФЛ

Со деби гол на Коџо, Македонија ЃП ги освои трите бода против Силекс

Новото засилување на Македонија Ѓорче Петров, Мавунио Коџо го постигна единствениот гол на мечот против Силекс и донесе важни три бода. 

Македонија Ѓорче Петров дојде до целиот плен против Силекс откако на свој терен победи со 1-0.
 
Единствениот погодок беше постигнат во 20. минута кога по една убава акција Коџо ја затресе мрежата и донесе три бода. Тоа беше негов прв погодок во дресот на Македонија ЃП.
 
Утре на програмата се преостанатите шест натпревари, Беласица - Академија Пандев, Пелистер - Борец, Шкендија - Ренова, Шкупи - Работнички, Вардар - Струга ТЛ.

Како и главниот лик во романот, Доне Совичанов, и Ташко Георгиевски никогаш не потклекна и не побара пусулче од Канцеларијата на нашиот јужен сосед во Скопје за да ја премине границата и да го посети своето родно село во Егејска Македонија.

повеќе

Министерството за финансии во изминатиот период активно работеше на реформа за унапредување на фискалната децентрализација, која нуди сериозно системско решение за стабилни финансии на општините кои ќе значат одговорни општини и испорака на квалитетни и ефикасни услуги за граѓаните. 

повеќе

Либералната империјалистичка доктрина на Америка е одговорна за ужасниот масакр во места како Виетнам, Ирак и Централна Америка. Но Америка, исто така, произведе либерална антиимперијалистичка доктрина што останува затскриена во една ТВ-серија што ја восхитува американската публика уште од 1966 година.

повеќе