Скопското обвинителство ќе отвори предмет

Смртта на ракометарот Тот сепак била насилна, приведени се две лица, едно е во бегство

Докторите од Судска медицина по направената обдукција констатирале дека причината за смртта на ракометарот на Бутел, Денис Тот е удар во главата, односно повреда на мозокот. 

Скопското обвинителство откако ќе ги прибере доказите ќе отвори предмет. Инцидентот се случил пред дискотеката „Привилиџ“ во градскиот парк, а инволвирани биле три лица од кои две се приведени, а едно е во бегство. Двете приведени лица се дечко и девојка.
 
Од обезбедение видео снимки се гледало дека починатиот ракометар и учесниците во тепачката биле од исто друштво. Кога тргнале да си одат се степале по што Тот останал во бесознание, а другите си заминале. 
 
Телото на 27-годишниот Тот го видела една од вработените во дискотеката и веднаш повикала Брза помош.
 
Синоќа братот на Денис Тот тврдеше дека ракометарот починал од срцев удар, но последните информации го негираат тоа.

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе