Лига на нации

Словачки судија ќе ја дели правдата на мечот меѓу Грузија и Македонија

Словачкиот судија Иван Кружлиак ќе го суди утрешниот меч од Лигата на нации меѓу Грузија и Македонија кој се игра во Тбилиси.

Мечот меѓу Грузија и Македонија е клучен за првото место во групата. Грузијците се во многу поволна позиција по победата од 3-0 во Скопје, а ние ќе бркаме чудо, идентичен таков триумф или уште повисок.

Задачата да ја дели правдата на овој дуел ќе ја има словачкиот судија Иван Кружлиак.

Дел од нашите фудбалери го знаат овој судија по мечот од Европското првенство до 21 година кое се одржа во 2017 година. Тој го судеше последниот меч на македонската репрезентација кога загубивме од Португалија со 4-2.

Помошници ќе му бидат неговите сонародници Бранислав Ханцко и Јан Позор, четврти судија ќе биде Петер Кралович. Италијанецот Паоло Валери е ВАР судија, а неговиот сонародник Марко Бресмес му е помошник во ВАР собата.

Најавите на американската администрација за бескомпромисна  борба против овие корумпирани,  неспособни  и криминални структури на сите нивоа на државата за македонските граѓани се единствено светло во тунелот.

повеќе

Концептот на даночната реформа, кој го претставивме минатата недела на заедничка прес конференција со премиерот е дел од поголем процес за креирање на оптимален даночен систем кој ќе биде праведен и ќе го поддржи економскиот раст.

повеќе

Ракот на корупцијата и понатаму е ендемичен, а актуелната власт сè повеќе потпаѓа под лошите навики на претходниот режим на Никола Груевски.

повеќе