„Лесните повреди“ на македонскиот фудбалер

Славен Белупо објави фотографии од претепаниот Ејупи (Вознемирувачки фотографии)

Хрватскиот клуб, Славен Белупо објави фотографии од претепаниот македонски фудбалер, Музафер Ејупи.

Музафер Ејупи синоќа беше претепан со железна палка во Копривница. 
 
Поранешниот македонски репрезентативец, бил нападнат од 53-годишен човек заедно со неговите роднини а се почнал од обична кавга за паркинг место.
 
Полицијата објави соопштение во кое го потврди инцидентот и рече дека се работи за лесни телесни повреди.
 
Славен Белупо шокиран од полицискиот извештај објави фотографии од Ејупи за јавноста да види за какви повреди станува збор.
 
„Нашиот играч Музафер Ејупи се наоѓа на домашна нега во својот дом во Копривница и се опоравува од тешкиот физички напад и претрпените „лесни телесни повреди“. За какви „лесни“ повреди се работи можеме да видиме од приложените фотографии. На Музо му посакуваме брзо опоравување со што малку последици и колку е можно побрзо да се врати во нашата соблекувална и на зелениот тренинг за заедно да остваруваме колку што е можно подобри резултати. Со ова сакаме да апелираме и до сите хрватски медиуми објективно и пред се одговорно да ја информираат јавноста“, стои во дел од соопштението на Славен Белупо.
 
 
 
 
 
 

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе

Најпрво, важно е да се напомене дека поседувањето на оф-шор компанија не е нелегално само по себе. Во суштина оф-шор земјите нудат низа поволности како што се исклучително поволни стапки на данок. Всушност, некои од нив имаат нула стапка на данок. 

повеќе