еден час пред почетокот на мечот

Скопје врие, „Филип Втори“ се полни, сите мислат црвено-црно! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во боите на најпопуларниот фудбалски клуб од Македонија, Градскиот парк во нашата метропола е главно собиралиште за навивачите на фудбалот... Попладнево, на час до почетокот на пресметката на Вардар и Апоел, високите температури не ги спречија навивачите да стигнат пред арената „Филип Втори“ со една цел - да му дадат поддршка на Вардар во битката за пласман во следното квалификациско коло.

 

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе