На легендата на Јунајтед не му се допадна гестот на Португалецот

Сколс: Мурињо требаше да покаже класа, но таков е тој

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс не е импресиониран од гестот на Жозе Мурињо кој ги испровоцира фановите на Јувентус.

Жозе Мурињо во текот на целиот натпревар беше навредуван од фановите на Јувентус, а откако мечот заврши со победа на Манчестер јунајтед тој ја стави раката на увото и ги испровоцира домашните фанови.
 
Полс Сколс смета дека кога се победува треба да се покаже класа, и не се согласува со гестот на Мурињо, но вели дека Португалецот е едноставно таков.
 
„Кога ќе победите треба да покажете малку класа“, вели Сколс.
 
„Мислам дека немаше никаква потреба од тоа што го направи. Одите, ги поздравувавте гостинските фанови, се ракувате со тренерот“.
 
„Тоа што тој го направи е непотребно, но едноставно тој е таков“.

За прв пат имаме постапки за амнестија кои не се водат по службена должност (ex officio), туку по приватна иницијатива на засегнатите странки (ex privata).

повеќе

Причината за загриженост не е дали ЕУ успева да создаде функционални и стабилни земји или не, туку тоа што ангажманот на ЕУ во регионот води кон губење на кредибилитетот на Унијата како меѓународен актер и кон неуспех на нејзината Заедничка надворешна и безбедносна политика.

повеќе

Зошто егзистирањето на Северна Македонија „во духот на Преспанскиот договор“ ќе значи фактичко постоење на една орвеловска држава?

повеќе