На меч од јуниорската Лига на шампиони

Скандал во Грција, маскирани хулигани со палки ги испотепаа навивачите на Баерн (ФОТО и ВИДЕО)

Голем скандал се случи попладнево во јуниорската Лига на шампиони на мечот помеѓу Олимпијакос и Баерн, домашни навивачи се појавија со палки на теренот и ги нападнаа гостинските.

Голем пропуст во организацијата на мечот меѓу младите екипи на Олимпијакос и Баерн Минхен, маскирани хулигани влегоа на теренот и ги исплашија фудбалерите кои почнаа да бегаат.

Мечот извесно време беше прекинат, но потоа продолжи, Баерн Минхен славеше со 4-0. Се уште не е познат мотивот на фановите на Олимпијакос кој влегоа на теренот.

 

„Новото нормално“ неизбежно со себе ќе носи неизвесност и страв бидејќи заканата од вирусот наѕира во позадина и не може да се искорени.

повеќе

„Шарената револуција“ беше енергија и граѓански порив за промени. Малку застранивме.

повеќе