Наполи

Ситуацијата во Наполи не е добра, клубот ќе ги казнува бунтовниците кои го прекинаа карантинот

Наполи излезе со соопштение и најави дека ќе следуваат казни за играчите кои го прекинаа карантинот. 

По вчерашниот меч од Лигата на шампионите, играчите на Наполи наместо да се вратат во тренинг центарот каде требаше да бидат во карантин до мечот со Џенова, тие се упатија кон своите домови и за нивната акција добија поддршка од Карло Анчелоти.
 
Дополнително Анчелоти одби да се појави на прес конгеренцијата после натпреварот која е задолжителна. 
 
На претседателот Де Лаурентис не му се допадна ова па најави казни.
 
Клубот сака да соопшти во врска со однесувањето на фудбалерите вчера, дека ќе продолжи да ги штити своите економски интереси, средства, имиџот и дисциплинските нивоа во клубот. Исто така сакаме јасно да кажеме дека одговорноста за карантинот му беше доделена на тренерот Карло Анчелоти. Наредивме медиумски молк се до донесување на поинаква одлука“, се вели во соопштението на Наполи.
 
Според италијанските медиуми, по утринскиот тренинг Карло Анчелоти имал едночасовен состанок со претседателот Аурелио Де Лаурентис.
 
Според спортските адвокати за овој случај фудбалерите можат да бидат казнети до пет проценти од нивната плата.  
 
Анчелоти претходно јавно кажа дека е против идејата за карантин.

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе