ФА Куп

Сити во финишот се спаси од бламажа и со два гола во три минути го совлада четвртолигашот Челтенам (ВИДЕО)

Манчестер Сити се пласираше во 5. коло од ФА Купот, Челтенам најави изненадување но избраниците на Гвардиола во финишот ја покажаа разликата во квалитет.

„Граѓаните“ не дозволија изненадување, имаа гол негатива кај четвртолигашот Челтенам, но постигнаа два гола за три мимути и го продолжија настапот во ФА Купот.

По еден час игра, Меј донесе изненадувачко водство за Челтенам, но Фоден во 81. минута изедначи на 1-1 а 180 секунди подоцна, Габриел Жесус реализираше за 1-2.

Длабоко во судиското надополнување, Торес гиреши сите дилеми и погоди за 1-3.

 Еврообврзница во услови на најголемата светска економска криза за репрограмирање на долгот и буџетска поддршка.

повеќе

Повикот на Заев за „Влада за национален спас“ само три дена откако неговиот кабинет ја доби собраниската доверба, покажува дека таа тешко би се качила над сегашните 62 пратеници.

повеќе

Богатите држави мораат веднаш да донираат вакцини против ковид-19 на загрозените држави. 

повеќе