ПРЕМИЕРЛИГА

Сити тргна победнички, „Граѓаните“ го совладаа Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер Сити со три бода се враќа од гостувањето кај новајлијата Брајтон, избраниците на Пеп Гвардиола славеа со 0-2

„Грѓаните“ не импресионираа на стартот од новата сезона, но ја завршија работата и стигнаа до три бода.

Брајтон долго време одолеваше на нападите, но домаќините капитулираа во вториот дел.

Кун Агуеро го отвори резултатот во 70. минута, а пет минути подоцна Данк си постигна автогол за конечни 0-2.

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе