ПРЕМИЕРЛИГА

Сити тргна победнички, „Граѓаните“ го совладаа Брајтон (ВИДЕО)

Манчестер Сити со три бода се враќа од гостувањето кај новајлијата Брајтон, избраниците на Пеп Гвардиола славеа со 0-2

„Грѓаните“ не импресионираа на стартот од новата сезона, но ја завршија работата и стигнаа до три бода.

Брајтон долго време одолеваше на нападите, но домаќините капитулираа во вториот дел.

Кун Агуеро го отвори резултатот во 70. минута, а пет минути подоцна Данк си постигна автогол за конечни 0-2.

Сведоци сме на уште едeн во типично балкански стил политички „реалити шоу“ со повлекувањето на целокупниот персонал (!) на амбасадата на Србија во Скопје, вклучувајки ја и нејзината екселенција амбасадор!?

Собранието треба да се врати во претходната состојба.

Нашата страна или многу наивно играла според некои свои знаења и без правила и принципи или ја свиткала кичмата.