Премиерлига

Сити се сопна кај Вест Хем, Гвардиола го има најлошиот старт во својата кариера (ВИДЕО)

Вест Хем и Манчестер Сити одиграа 1-1, домаќините поведоа со прекрасниот гол на Антонио, гостите изедначија преку Фоден за поделба на бодовите.

Пеп Гвардиола го има најлошиот старт во својата кариера. Клуб предводен од Шпанецот никогаш немал помалку од 10 бода по првите пет кола, но откако „граѓаните“ денеска се сопнаа кај Вест Хем, имаат само 8 бода од 5 натпревари.

Манчестер Сити имаше дури девет победи во низа против „чеканите“, обично лесно се справуваа изминативе години, но денеска не одеше според планот.

„Граѓаните“ го имаа поседот на топката, но тешко креираа шанси а се најдоа и во гол негатива кога Антонио одлично се снајде во 18. минута и атрактивно погоди за 1-0.

Гостите се вратија во игра на стартот од второто полувреме, нововлезениот Фоден изедначи на 1-1, но и покрај големиот притисок, не успеаја по втор пат да го совладаа Фабиански, кој во последните мигови со помош на стативата го сопре Марез.

Одлуките донесени од поранешната власт, како што се докажа, беа лоши.

повеќе

Сѐ поочигледно е дека наместо Заев да направи чистка и да замети, граѓаните ќе го изметат него и СДСМ.

повеќе

Можеби поради еуфоријата што ја донесе туризмот - и желбата на самите жители на Грција да уживаат во одморите - пошироката јавност беше подготвена да ги толерира дневните бројки на новозаразени (во просек помеѓу 2.000 и 3.000 случаи во текот на летото). 

повеќе