Летоска ќе тргнат во офанзива

Сити нема да штеди: 100 милиони оштета за Дортмунд и годишна плата од 20 милиони за Халанд

Според пишувањата на Мирор, Пеп Гвардиола и Манчестер Сити нема да чекаат до 2022 кога Ерлинг Халанд ќе биде достапен за 75 милиони евра и уште летоска ќе тргнат во офанзива со понуда од 115 милиони евра.

„Граѓаните“ се подготвуваат за живот без најдобриот стрелец во својата историја, Кун Агуеро. На листата со желби има неколку имиња и се верува дека на врвот е Ерлинг Халанд, кој игра во фантастична голгетерска форма во Борусија Дортмунд. 

Норвежанецот има откупна клаузула од 75 милиони евра, но таа се активира дури во 2022 година. 

Манчестер Сити и Пеп Гвардиола не сакаат да чекаат, па уште летоска ќе тргнат во офанзива. 

Според пишувањата на Мирор, тие се подготвени да платат 100 милиони фунти (околу 115 милиони евра) за да го ангажираат напаѓачот и да ја победат конкуренцијата. 

Весникот додава дека играчот го чека богата плата од околу 400.000 фунти неделно на Егихад или 20 милиони фунти годишно.

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе