ФА Куп

Сити и Лестер поминаа понатаму, Манчестер јунајтед ќе игра повторен меч

Манчестер Сити со убедливи 4-1 го победи Порт Вејл, Лестер со 2-0 славеше над Виган, Манчестер јунајтед одигра без голови на гостувањето кај Вулверхемптон. 

Манчестер Сити со комбиниран состав немаше никакви проблеми против Порт Вејл и дојде до убедлив триумф од 4-1.
 
Головите за Сити ги постигнаа Зинченко, Агуеро, Харвуд Белис и Фоден.
 
Лестер со 2-0 го победи Виган. И Роџерс ги одмори своите најдобри фудбалери. Автогол на Пирс и Барнс беа стрелци на головите.
 
Манчестер јунајтед ќе мора да игра уште еден меч против Вулвс откако одигра 0-0 на гостувањето кај волците.
 
ФА Куп резултати:
 
Бирмингем - Блекбурн 2:1
Бристол Сити - Шреусбери 1:1
Барнли - Питербороу 4:2
Милвол - Њупорт 3:0
Рочдал - Њукасл 1:1
Ротерам - Хал 2:3
Брентфорд - Стоук 1:0
Брајтон - Шефилд Венздеј 0:1
Кардиф - Карлсли 2:2
Фулам - Астон Вила 2:1
Оксфорд - Хартепул 4:1
Престон - Норич 2:4
Рединг - Блекпул 2:2
Саутемптон - Хандерсфилд 2:0
Ватфорд - Трампере 3:3
Борнмут - Лутон 4:0
Флитвуд - Портсмут 1:2
Лестер - Виган 2:0
Манчестер Сити - Порт Вејл 4:1
Вулвс - Манчестер јунајтед 0:0 

За транспортерите – благодарам, за мерките – итност, за компаниите надеж дека Владата ќе ги искористи сите ресурси на државата за да ги одржи во живот, без разлика на цената што треба да се плати за тоа.

повеќе

Пандемијата со коронавирусот започна во време кога довербата во институциите беше на рекордно ниско ниво. 

повеќе

Најголемата закана од оружје засновано на ВИ не доаѓа од поединечни земји. Заканата ќе дојде од недржавни актери.

повеќе