Синиша Михајловиќ е вратен во болница на нов третман

Српскиот стратег, Синиша Михајловиќ е вратен во болница каде треба да му биде направен уште еден третман по трансплатацијата на коскена срж. 

Тренерот на Болоња од јуни се бори со леукемија и имаше три фази на хемотерапија, по што следуваше и трансплатација на коскена срж.
 
Тој од денеска повторно е во болница на нова терапија.
 
„Г-дин Михајловиќ е примен утринава во Серањоли Институтот за Хемотерапија каде ќе биде подложен на антивирусен третман, кој е неопходен во неговиот случај по транспантацијата на коскена срж од донатор. Медицинскиот персонал верува дека должината на престојот на Михајловиќ овој пат ќе биде помала од претходно“, се вели во соопштението на болницата.

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе

Мојата заложба е конечно законите и прописите наместо инструмент за спроведување лични интереси, да ја добијат вистинската функција, заштита на интересите на граѓаните. За жал...

повеќе