Во чест на македонската фудбалска репрезентација

Симон Трпчевски на концерт во Букурешт настапи во дресот на Македонија

Најдобриот македонски пијанист, Симон Трпчевски, денеска на концерт во Букурешт настапи во дрес на македонската фудбалска репрезентација. 

Фото: ФФМ
Симон Трпчевски денеска имаше концерт во Букурешт, каде што македонската репрезентација игра два од трите меча на ЕП.
 
Тој е голем фан на македонската репрезентација, беше присутен на мечот против Австрија, а сигурно ќе го гледа во живо и дуелот со Украина.
 
Во меѓувреме, на вечерашниот концерт пред романската публика свиреше во дрес од македонската репрезентација.
 
 
 

Легенда под Главна слика

Фото: ФФМ

Време е да се фокусираме врз суштинските проблеми. Време е да создадеме вистински ’општествен договор‘ за владеење на правото и на човековите права како главни столбови на европските вредности

повеќе

Стратешко партнерство на македонската влада со Зока енерџи солушнс, компанија регистрирана за обработка и отстранување на опасен отпад, не е правилен начин за решавање на проблемот во мала држава како Македонија.

повеќе

Цивилизацијата би можела да се дефинира како глутница која има рационална потреба да ги легитимира и образложи своите колежи, грабежи и узурпации.

повеќе