Одредени паровите за првото коло од квалификациите

Силекс ќе игра против Карабах во Азербејџан во квалификациите за ЛШ

Силекс го доби Карабах за противник во првото коло од квалификациите во Лигата на шампионите, ждрепката одреди натпреварот да се игра во Азербејџан.

Попладнево во Нион беа излевчени паровите за провото коло од квалификациите во Лигата на шампионите. Македонскиот претставник Силекс за противник го доби незгодниот тим на Карабах.

Оваа сезона, се игра само еден натпревар а а ждрепката одлучи Карабах и Силекс силите да ги одмерат во Азербејџан на 18/19 август.

Секако поради пандемијата на коронавирус постои можност натпреварот да се игра на неутрален терен.

Стопанската комора на Македонија со донесувањето на 4-тиот сет на мерки гледа остварување на ветеното дека Владата на РСМ и во услови на здравствено- економска криза ќе стои зад компаниите.

повеќе

Оваа парафраза на големиот Иво Андриќ, нобеловец и водечко книжевно име на Балканот, за малку ќе го погодеше лично него.

повеќе

Десензитивизацијата на Американците кон вртоглаво зголемениот број на жртви во пандемијата ја оправдува познатата опсервација на Јосеф Сталин: „Една смрт е трагедија; еден милион е статистика “. 

повеќе