Бундеслига

Штутгарт ремизираше 1-1 против РБ Лајпциг, Чурлинов одигра половина час (ВИДЕО)

Штутгарт ја отвори новата сезона во Бундеслигата со реми против РБ Лајпциг, нашиот Дарко Чурлинов доби шанса во второто полувреме и одигра половина час.

Штутгарт и Дарко Чурлинов освоија бод во пресметката со РБ Лајпциг, популарните „шваби“ попладнево одиграа 1-1.

Гостите го отворија резултатот во 8. минута, Нкунку погоди за 0-1. Сепак, домаќините изедначија во 31. минута, Ахмада стреалеше прецизно за 1-1.

Нашиот Дарко Чурлинов шанса доби во второто полувреме и одигра половина час.

Доколку чувствуваме дека нашиот труд ќе биде награден со успех, ќе ѝ приоѓаме на околината со апетит, доверба и храброст.

повеќе

Од општи формулации кон конкретни разговори.

повеќе

„Вчерашниот ден измина, утрешниот допрва доаѓа, го имаме само денес - да започнеме“.

повеќе