Шалке е на потег

Штутгарт бара три милиони евра за Чурлинов

Германските медиуми пишуваат дека Шртугарт за македонскиот репрезентативец, Дарко Чурлинов бара три милиони евра. 

Чурлинов имаше успешна сезона во Шалке со кој се врати во Бундеслигата, тој во тимот од Гелзенкирхен играше како позајмен фудбалер од Штутгарт.
 
Македонецот има желба да остане во Шалке, а Штутгарт ја одреди цената која ќе треба да се плати за да се откупи Чурлинов.
 
Штутгарт бара три милиони евра, останува да видиме дали Шалке ќе ја плати таа сума за да го задржи нашиот фудбалер.

Ние сме земја што први во Европа имаме стратегија за интеркултурализам.

повеќе

Францускиот предлог претставува директно рушење на основните темели на ЕУ.

повеќе

Од мали нозе ги заобиколуваме правилата на игра, па не е ни чудо што потоа се сопнуваме кога ќе истрчаме на терен.

повеќе