Двајцата капитени беа во фокусот

Што му кажа Меси на Левандовски по крајот на синоќешниот натпревар? (ВИДЕО)

Лео Меси имаше краток разговор со Роберт Левандовски по крајот на натпреварот помеѓу Аргентина и Полска, напаѓачот на ПСЖ вели дека работите што се кажуваат на теренот, треба да останат таму.

Лео Меси и Роберт Левандовски беа во фокусот на синоќешниот натпреварот помеѓу Аргентина и Полска. Во завршните мигови, Полјакот го фаулираше Аргентинецот, му подаде рака во знак на извинување, но капитенот на „гаучосите“ само го игнорираше.

Двајцата сепак се поздравија по последниот свиреж на судијата и разменија неколку зборови, сепак со рацете ги покрија своите усти за да не може да се забележи што разговараат. Лео Меси му кажа нешто на Роберт Левандовски, кој потоа потпраша нешто а Аргентинецот потврдно климна со главата.

Навивачите на Барселона се надеваат дека двајцата разговарале за евентуално враќање на Лео Меси на Камп Ноу.

Аргентинецот беше запрашан за ситуацијата и тој само кратко одговори: „Она што се случува на теренот, останува на теренот. Нема да ви откријам што си кажавме со Левандовски“.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе